Dvi Grupės žemės ūkio bendrovės – tarp geriausių pieno gamintojų Lietuvoje

Naujienos
Ūkininkavimas

2019.10.14

Šventėje „Pienės 2019“ jau šeštą kartą buvo apdovanoti didžiausi ir efektyviausi šalies pienininkai. Žemės ūkio ministerija ir naujienų portalas „pienoukis.lt“ į vieną vietą sukvietė geriausius šalies pienininkus bei padėkojo už jų indėlį valstybės žemės ūkiui. Šakių r. Lukšių žemės ūkio bendrovė pateko ir tarp didžiausiųjų, ir tarp efektyviausiųjų.

Antrąją vietą pagal efektyvumą užėmusi Šakių rajono Lukšių žemės ūkio bendrovė melžė 11 262 kg iš karvės, trečiąją vietą užėmusi Radviliškio rajono Sidabravo žemės ūkio bendrovė melžė 10 471 kg iš karvės.
Didžiausių ir efektyviausių Lietuvos pieno gamintojų dešimtukai sudaromi atrenkant 500 didžiausių ūkių. Jie laiko 93 tūkst. karvių ir parduoda 680 tūkst. tonų pieno (50 proc. viso parduodamo pieno Lietuvoje). 500 didžiausių ūkių priskiriami 2 kategorijoms: įmonės ir šeimos ūkiai. Kiekvienoje kategorijoje sudaromi didžiausių ir efektyviausių Lietuvoje pieno gamintojų dešimtukai.
Pavasarį vykusiuose Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos (LGVA) produktyviausių narių-ūkių rinkimuose per 200 karvių turinčių ūkių kategorijoje Šakių rajono Lukšių ŽŪB išrinkta produktyviausia, o antrąją vietą užėmė Sidabravo ŽŪB.

Pasirinktas generalinis rangovas ir įrangos tiekėjai biodujų jėgainės statybai Šakių rajone

Efektyviausi pieno ūkiai

2025 metais pradės veikti biodujų jėgainė, iš dalies finansuojama ES lėšomis

Investuosime į melžimo robotus ir vandens lovas karvėms

Šiemet vėl esame tarp efektyviausių ir didžiausių pieno gamintojų Lietuvoje

Labūnavos žemės ūkio bendrovėje paleisti pirmieji „BouMatic Robotics“ melžimo robotai Baltijos šalyse

Dvi Grupės žemės ūkio bendrovės – tarp geriausių pieno gamintojų Lietuvoje

Grupės valdomų žemės ūkio bendrovių bandos – vienos geriausių Lietuvoje