Partnerystė su ūkininkais

0 *

pajamų dalis visose Grupės pajamose, %

0

Parduota produkcijos, mln. tonų

0

Pardavimo pajamos (mlrd. EUR)

Mūsų svarbiausias prioritetas – užtikrinti ūkininkų tvarumą ir gerovę.

Svarbiausios veiklos

Esame artimi ūkininkų partneriai Baltijos regione ir teikiame visas svarbiausias paslaugas sėkmingai ūkio veiklai:

  • Grūdų sandėliavimo ir logistikos paslaugas
  • Prekybą grūdais, aliejinių augalų sėklomis ir pašarinėmis žaliavomis
  • Pašarų gamybos ir pardavimo
  • Sėklų ruošimo nuosavoje sėklų ruošimo gamykloje
  • Sėklų, augalų apsaugos produktų, trąšų tiekimo ūkininkams
  • Žemės ūkio technikos, atsarginių dalių tiekimo ir nuomos, aptarnavimo ūkininkams
  • Grūdų paruošimo ir sandėliavimo patalpų bei gyvulininkystės ūkių įrengimo
  • Programinės įrangos kūrimo

Prekyba grūdais ir aliejinėmis sėklomis

Viena iš pagrindinių mūsų veiklos sričių – prekyba grūdais ir aliejinių augalų sėklomis. Šia veikla užsiimame nuo 1991 m. Didelę šios veiklos dalį sudaro prekyba Lietuvoje ir Latvijoje užaugintais grūdais bei Ukrainos derliumi. Pagrindinė eksporto prekė yra kviečiai, o pagrindinės eksporto kryptys – Norvegija, Belgija, Suomija, Ispanija, Lenkija, Vokietija, Nikaragva, Kenija, Marokas ir kt.

Grūdų saugyklų bei logistikos paslaugos

Grūdų paruošimas grūdų saugyklose (valymas, džiovinimas, sandėliavimas, perkrovimas) ir logistikos paslaugos yra svarbi tarptautinės prekybos ir grūdų tiekimo dalis. Turime nuosavą grūdų saugyklų tinklą – devyniolika grūdų elevatorių Lietuvoje ir penkis Latvijoje. Šiuo metu mūsų grūdų ir kitų prekių dengtų sandėlių talpa Lietuvoje ir Latvijoje siekia 604 tūkst. tonų. Uostuose išsinuomotose talpose galime saugoti 291 tūkst. tonų. Klaipėdos uoste veikia mūsų krovos bendrovė UAB „Jungtinė ekspedicija“.

Pašarų verslas

Mes gaminame ir parduodame palaidus ir fasuotus kombinuotus pašarus paukščiams, kiaulėms, galvijams ir kitiems gyvūnams, taip pat prekiaujame žaliavomis ir priedais pašarams (pvz. saulėgrąžų ir rapsų išspaudomis, saulėgrąžų ir sojų rupiniais, granuliuotomis cukrinių runkelių išspaudomis, augaliniais aliejais, laižalais, premiksais, vitaminais, amino rūgštimis ir pan.).

Kombinuotųjų pašarų gamyba vykdoma nuosavose gamyklose Lietuvoje (294 tūkst. tonų metinis kombinuotų pašarų ir premiksų gamybinis pajėgumas). Didžioji dalis produkcijos parduodama vietinėje Baltijos šalių rinkoje, dalis jos – per UAB „KG mažmena“ valdomą mažmeninių parduotuvių tinklą Lietuvoje (padengiant apie 70-80 proc. Lietuvos pašarų mažmeninės prekybos rinkos). Prekybos žaliavomis ir priedais pašarams geografija labai plati: Europa, Azija, Afrika, Artimieji rytai.

Prekių augalininkystei tiekimas

Prekių augalininkystei (sertifikuotų sėklų, trąšų, augalų apsaugos produktų) tiekimas ūkininkams – ilgalaikė mūsų grupės veikla, prasidėjusi dar 1993 m. Didžioji dalis produktų parduodama Lietuvos ir Latvijos ūkiams. Produkcija yra tiekiama iš įvairių pasaulio šalių, tuo tarpu didžioji parduodamų sėklų dalis pagaminama grupės sertifikuotų sėklų fabrike Dotnuvoje, Vidurio Lietuvoje. Jame per metus galima paruošti 30 tūkst. tonų sertifikuotų sėklų, žymimų prekės ženklu „Dotnuva Seeds“. Be to, Latvijoje statome sėklų fabriką, kurio metinis pajėgumas bus 20 tūkst. tonų.

Bendra sėklų, trąšų ir augalų apsaugos produktų sandėlių talpa Lietuvoje ir Latvijoje yra 187 tūkst. tonų, klientus aptarnaujame šešiolikoje prekybos vietų.

Atstovaujame žinomiems gamintojams, tokiems kaip „Syngenta“, „Adama“, „Rapool“, „Yara“, „Ekoplon“, „Novagra“, „Nando“, „Haifa“, „Daymsa“, „Agritechno“, „OCP“ / „Helm“, „Granmax“, „UHB Agro“, „Rosier“, „Achema“, „LV Agro“, „BASF“, „Corteva“, „Bayer“, „Nufarm“, „KWS“, „Agronutrition“, „Van Iperen“, „Sicit GROUP“, „IKAR“, „Tracegrow“, „Nordkalk“.

Žemės ūkio technika

Svarbi bendradarbiavimo su ūkininkais dalis yra naujos ir naudotos žemės ūkio technikos bei atsarginių dalių jai tiekimas, technikos aptarnavimas ir nuoma. Mūsų žemės ūkio technikos asortimentas apima viską, ko reikia augalininkystės ir gyvulininkystės ūkiams. Mūsų pavaldžiosios įmonės „Dotnuva Baltic“ turi 13 techninio aptarnavimo centrų ir yra žinomos kaip geri techninio aptarnavimo paslaugų teikėjai visose Baltijos šalyse. Pastaruoju metu jos tobulina ilgalaikės ir trumpalaikės technikos nuomos ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms paslaugas.

Prekiaujame tiek pasaulyje gerai žinomų, tiek vietinių gamintojų žemės ūkio technika: „Kverneland“, „Quicke“, „Case IH“, „Einbock“, „Agrifac“, „Shaffer“, „Swimer“, „Mandam“, „Agrisem“, „MacDon“, „Laumetris“, „Wielton“, „Jeantil“, „Spinder“, „CMP Impianti Srl“, „Champion“, „Field Bee“, „UMEGA“, „Rotar“.

Kitos paslaugos ūkininkams

Kitos mūsų paslaugos ūkininkams – tai grūdų valymo, džiovinimo, sandėliavimo ir gyvulininkystės ūkių įrangos pardavimas ir diegimas („Dotnuva Baltic“ įmonės), išmaniosios ūkininkavimo aplikacijos „GeoFace“ kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje.

Profesionalūs projektuotojai ir inžinieriai projektuoja ir montuoja grūdų paruošimo ir fermų įrangą. Atstovaujame tokiems žinomiems gamintojams ir prekiniams ženklams kaip „Cimbria“, „Bin“, „Siloking“, „BouMatic“, „Arska“, „SYMAGA“, „Butler Gold“, „Pellon“, „Roka“, „Kongskilde“, „JKF Industri“, „Brandt“, „Andritz“ ir kt.

Mūsų darbuotojai sukūrė programėlę „GeoFace“, skirtą ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms ir jų agronomams. Programėlė sukurta atsižvelgiant į vietos ūkininkų reikalavimus ir iššūkius ir yra optimaliai pritaikyta kiekvienam ūkiui. Naudojant ją ūkių valdymas tampa paprastas ir efektyvus, o derlius – didesnis.

Veiklos rodikliai

Veiklos rodikliai 2018–2019 2019–2020 2020–2021 2021–2022 2022–2023
Parduota prekių, tūkst. t

2 147*

248**

1 831*

255**

2 709*

272**

2 941*

367**

2 951*

393**

Pajamos, mln. Eur

513*

149**

419*

156**

680*

180**

1 183*

384**

1 216*

416**

Bendrasis pelnas, mln. Eur

0*

16,2**

12,3*

16,8**

16,2*

22,3**

70,3*

71,8**

54,8*
36,2**

Veiklos pelnas (nuostolis), mln. Eur

-8,6*

3,0**

6,2*

3,6**

6,1*

8,8**

51,3*

45,3**

16,2*

10,8**

*Prekyba grūdais ir kitomis žaliavomis, pašarų gamyba ir prekyba jais

**Prekių tiekimas žemdirbiams

Šioje srityje veikiančios įmonės

Partnerystė su ūkininkais
Maisto gamyba
Kiti produktai ir paslaugos

AB „Kauno grūdai“

Miltų ir jų mišinių, džiūvėsėlių ir paniruotės, greitai paruošiamų maisto produktų, paruoštų vartojimui produktų, kombinuotųjų pašarų ir premiksų gamyba. Bendrovė taip pat užsiima…

Partnerystė su ūkininkais

AB „Linas Agro“

Prekyba grūdais, aliejinių augalų sėklomis, žaliavomis pašarams ir prekėmis augalininkystei

Partnerystė su ūkininkais

AS „Dotnuva Baltic“

Žemės ūkio mašinų pardavimas

Partnerystė su ūkininkais

Linas Agro OÜ

Prekių tiekimas augalininkystei

Partnerystė su ūkininkais

KG Polska sp.zo.o.

Didmeninė prekyba žaliavomis pašarų gamybai

Partnerystė su ūkininkais

SIA „Dotnuva Baltic“

Prekyba žemės ūkio technika ir įranga grūdų saugykloms

„Dotnuva Baltic“ saulės elektrinių slėnis sveikina pavasario saulę

AB Akola group statys sėklų fabriką už 9,5 mln. Eur

Naujas žemės ūkio technikos pardavimo ir aptarnavimo centras

„Dotnuva Baltic“ pradeda naujo žemės ūkio prekybos ir paslaugų centro statybas Latvijoje

„Dotnuva Baltic“ plėtos technikos nuomos verslą atskiroje įmonėje „Dotnuva Rent“

Per 20 metų – 7,4 mln. tonų grūdų

Baigėsi elevatorius valdančių įmonių reorganizavimas

Planuojami pokyčiai: prekių žemdirbiams verslas perkeliamas į vieną įmonę

Kitos veiklos

Maisto gamyba

Gaminame sveikus ir vartotojų pamėgtus grūdų produktus ir paukštieną iš mūsų pačių užaugintų broilerių.

Ūkininkavimas

Atsakingai ūkininkaujame grupei priklausančiose septyniose žemės ūkio bendrovėse Lietuvoje.

Kiti produktai ir paslaugos

Gaminame visavertį maistą naminiams gyvūnams, vykdome prekybą veterinarijos ir higienos produktais bei teikiame kenkėjų kontrolės paslaugas.