Pasirinktas generalinis rangovas ir įrangos tiekėjai biodujų jėgainės statybai Šakių rajone

Naujienos
Tvarumas
Ūkininkavimas

2024 m. sausio mėnesį startavo biometano gamybos jėgainės statybos Šakių rajono Lukšių žemės ūkio bendrovėje.

2024.01.19

Šios savaitės pradžioje projektą vykdantys atsakingi asmenys susitiko bendrovėje apžiūrėti būsimų statybų vietos.

Šakių rajono savivaldybėje, Plynių kaime Lukšių žemės ūkio bendrovė planuoja pastatyti ir 2025 m. pabaigoje paleisti biodujų gamyklą su biometano valymo įrenginiais bei prijungti ją prie dujų tinklų.  Planuojamoje biodujų jėgainėje, naudojant įmonėje susidarantį mėšlą bei  atsivežtą iš kitų įmonių vištų mėšlą, bus gaminamos biodujos. Pagamintos biodujos, kurių sudėtyje bus apie 60% metano ir 40% anglies dvideginio, bus tiekiamos į selektyvių membranų modulį, kuriame atskirtas metanas bus nukreipiamas į Lietuvos gamtinių dujų tinklą.

Šis projektas dalinai finansuojamas pagal 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis priemonę „Finansuoja Europos Sąjunga NextGenerationEU“.

Plačiau apie projektą galite pasiskaityti šioje nuorodoje.

Projektui  įgyvendinti buvo skelbiamas konkursas, kurio nugalėtoja ir generaline rangove tapo įmonė Volflita UAB, koncerno Wolf System grupės atstovė Lietuvoje nuo 2007 metų, turinti ilgametę patirtį komercinės paskirties pastatų, žemės ūkio ir inžinierinių statinių projektavime, statyboje bei statybos projektų valdyme.

Biometano gamybos technologinės įrangos tiekėjas bus Vokietijos įmonė Ellmann Engineering GmbH, kurios technologija pasižymi efektyvia ir veiksminga dujų recirkuliacijos sistema.

Planuojama, kad biodujų valymo įrenginius  tieks olandų kompanija DMT Environmental Technology. Ši 35 metų veiklos patirtį turinti įmonė įmonė yra instaliavusi per 183 įvairaus našumo biodujų valymo įrenginių įvairiose pasaulio šalyse ir yra lyderiaujanti šios srities atstovė.

Įgyvendinus šį projektą, bus ne tik tvariai sutvarkoma didelė  grupės ūkiuose susidarančio mėšlo dalis, bet ir svariai prisidedama prie atsinaujinančios energetikos kūrimo Lietuvoje.

„Dotnuva Baltic“ saulės elektrinių slėnis sveikina pavasario saulę

AB Akola group statys sėklų fabriką už 9,5 mln. Eur

Pasirinktas generalinis rangovas ir įrangos tiekėjai biodujų jėgainės statybai Šakių rajone

Esame „Interreg Baltijos jūros regiono programa“ finansuojamo projekto „TETRAS“ partneriai

Naujas žemės ūkio technikos pardavimo ir aptarnavimo centras

Efektyviausi pieno ūkiai

2025 metais pradės veikti biodujų jėgainė, iš dalies finansuojama ES lėšomis

Paukštininkystės įmonės imasi įgyvendinti ambicingą tvarumo strategiją