Grupė plės veiklą

Naujienos
Maisto gamyba

2022.07.27

Viena didžiausių Baltijos šalių regiono žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupė AB „Linas Agro Group“ planuoja plėtrą: statys makaronų gamyklą bei džiūvėsėlių fabriką už beveik 11 mln. sumą.

Pradedamos 6,5 mln. eurų sieksiančios investicijos ir jau pradedama užsakinėti įranga trečiai grupės makaronų gamyklai, kuri įsikurs Kaišiadoryse, greta Kaišiadorių paukštyno. Šiuo metu abiejų AB „Kauno grūdai“ priklausančių makaronų fabrikų Kėdainiuose ir Alytuje pajėgumai išnaudoti 100 %, o rinkos poreikis didelis: greitai paruošiamų produktų sektorius kasmet Europoje auga po 10 %. Grupės gaminami greitai paruošiami produktai yra tokie populiarūs, kad užima net dešimtadalį Europos rinkos.

AB „Kauno grūdai“ gamybos padaliniai, kuriuose gaminami greitai paruošiami makaronai indeliuose, jau veikia Kėdainiuose ir Alytuje. Net 90 % greitai paruošiamų makaronų eksportuojama.

Grupė jau yra šiemet investavusi į  greitai paruošiamų produktų verslą – eina į pabaigą sandėliavimo patalpų statybos Kėdainių rajone.

Viso 2–3 m. perspektyvoje yra svarstoma įgyvendinti 4 naujus gamybos projektus, tame skaičiuje jau yra patvirtinta 4,3 mln. Eur investicija į džiūvėsėlių fabriką, nes džiūvėsėlių paklausa rinkoje didesnė už pasiūlą. Kiti du projektai – svarstymo stadijoje.

Taip pat grupė planuoja ateityje mažinti paukščių auginimą Rudaminoje veikiančiame paukštyne:  „Vilniaus paukštynas“ turėtų tapti paukštienos perdirbimo įmone, jame liktų skerdykla ir perdirbimo cechas. Auginant paukščius nepavyksta visiškai išvengti kvapų problemos, kuri aktualėja, nes Rudamina, kurioje įsikūręs  „Vilniaus paukštynas“, tampa Vilniaus priemiesčiu.

AB Akola group investuoja į „Brite“

AB Akola group investuoja į perspektyvų Lietuvos gėrimų startuolį

AB „Linas Agro Group“ užbaigė dalies verslo įsigijimą iš AUGA group, AB

„Nacionalinė kokybė Lietuva“ ženklas

Grupė investuoja 32 mln. Eur į greitai paruošiamų produktų gamybą

Grupė plės veiklą

Grupė ieško būdų optimizuoti paukštininkystės įmonių veiklą

„Linas Agro Group“ užbaigė „KG Group“ įsigijimo sandorį