Labūnavos žemės ūkio bendrovėje paleisti pirmieji „BouMatic Robotics“ melžimo robotai Baltijos šalyse

Naujienos
Ūkininkavimas

2020.04.07

AB „Linas Agro Group“ valdomoje Kėdainių rajono Labūnavos žemės ūkio bendrovėje baigta atnaujinti melžiamų karvių ferma ir įrengti du „BouMatic Robotics“ melžimo robotai. Penkis mėnesius trukęs ir 345 tūkst. eurų kainavęs projektas užbaigtas jau karantino metu. Lizingo būdu įsigyti modernūs robotai gali melžti 100–120 karvių.

„Esame planavę didelius pieno ūkio atnaujinimus, tačiau esant dabartinėms pieno supirkimo kainomis tai yra „misija neįmanoma“. Todėl priėmėme kompromisinį sprendimą atnaujinti fermą taip, kad išleistume sąlyginai mažai lėšų. Didžiąją dalį statybos darbų bendrovė padarė savo jėgomis, o robotus įrengė kita grupės įmonė UAB „Dotnuva Baltic“, – sako Andrius Pranckevičius, AB „Linas Agro Group“ generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Labūnavos žemės ūkio bendrovė iš viso laiko apie 580 karvių ir planuoja dar trijų fermų rekonstrukciją bei 6 robotų įdiegimą.

„Mūsų projektas unikalus – tai apskritai pirmieji Olandijos kompanijos „BouMatic“ robotai ne tik mūsų bendrovėje, bet ir Baltijos šalyse. Apie patogius, modernius robotus svajojome jau seniai. Jie ne tik padės efektyvinti pieno gamybą, spręsti kvalifikuotos darbo jėgos stygiaus problemą, bet ir pagerins karvių laikymo sąlygas. Šie robotai ne tik melžia, bet ir atlieka analizę bei įvairius statistinius skaičiavimus, stebi karvių savijautą“, – sako Simonas Greičius, Labūnavos žemės ūkio bendrovės vadovas.

Atnaujintoje Labūnavos žemės ūkio bendrovės fermoje, kurioje įrengti modernūs robotai, dabar kiekvienai karvei skiriama daugiau ploto, jos neberišamos ir gali patogiai gulėti ant storo kraiko sluoksnio ar laisvai judėti erdviame tvarte, kuriame taip pat įrengtos labai patogios ir plačios gėrimo zonos bei šėryklos. Kai karvė prieina prie tvarto gale stovinčio melžimo roboto, jis įvertina, ar jau laikas ją melžti, ir nustato individualų melžimo režimą.

Vienas robotas aptarnauja apie 50–60 karvių, kurias per parą vidutiniškai pamelžia apie 2,5–2,8 karto, o vienas darbuotojas gali prižiūrėti net kelis tokius modernius įrenginius.

Pasak S. Greičiaus, fermoje, kur įrengti melžimo robotai, bus laikoma 100–120 karvių. „Karvių skaičių šioje fermoje didiname palaipsniui, kad jos po truputį apsiprastų ir nepatirtų streso. Tikimės, kad iki savaitės pabaigos robotai aptarnaus jau 100 karvių. Pirmosiomis dienomis kai kurioms karvutėms dar reikia priminti, kad metas eiti į melžimo vietą, bet po kiek laiko jos visiškai pripras prie naujos įrangos ir žmogaus pagalbos nebereikės“, – sako Labūnavos žemės ūkio bendrovės vadovas.

Apie Kėdainių rajono Labūnavos ŽŪB

Bendrovei  AB „Linas Agro Group“ pavaldi Kėdainių rajono Labūnavos ŽŪB verčiasi augalininkyste ir pienininkyste. Per metus užaugina apie 12 tūkst. tonų grūdų ir primelžia 5,7 tūkst. tonų pieno, taip pat parduoda apie 400 tonų gyvo svorio mėsos.

Bendrovės metinės pajamos viršija 5 mln. Eur, joje  dirba 85 darbuotojai.

Pasirinktas generalinis rangovas ir įrangos tiekėjai biodujų jėgainės statybai Šakių rajone

Efektyviausi pieno ūkiai

2025 metais pradės veikti biodujų jėgainė, iš dalies finansuojama ES lėšomis

Investuosime į melžimo robotus ir vandens lovas karvėms

Šiemet vėl esame tarp efektyviausių ir didžiausių pieno gamintojų Lietuvoje

Labūnavos žemės ūkio bendrovėje paleisti pirmieji „BouMatic Robotics“ melžimo robotai Baltijos šalyse

Dvi Grupės žemės ūkio bendrovės – tarp geriausių pieno gamintojų Lietuvoje

Grupės valdomų žemės ūkio bendrovių bandos – vienos geriausių Lietuvoje