Grupė investuoja 32 mln. Eur į greitai paruošiamų produktų gamybą

Naujienos
Maisto gamyba

2023.02.20

AB „Linas Agro Group“ pavaldžioji įmonė AB „Kauno grūdai“ planuoja investuoti 32 mln. Eur į greito paruošimo produktų gamyklos Alytuje plėtrą. Numatoma, kad greito paruošimo produktų gamyba Grupėje išaugs beveik dvigubai. Naujus pajėgumus planuojama paleisti 2024 metų pirmąjį ketvirtį, bus papildomai priimta 250–300 darbuotojų.

2022 metais „Kauno grūdai“ pagamino ir pardavė beveik 255 mln. vienetų greito paruošimo produktų. Planuojamas naujo gamybinio vieneto našumas yra 240 mln. vienetų per metus, tame skaičiuje 120 mln. vienetų greitai paruošiamų makaronų ir košių indeliuose ir 120 mln. vnt. greitai paruošiamų makaronų pakeliuose.

„Liepos pabaigoje skelbėme apie planus atidaryti greito paruošimo produktų gamyklą Kaišiadoryse, rekonstravę buvusį Kaišiadorių paukštyno skerdimo cechą; tam buvome numatę 6,5 mln. eurų sieksiančias investicijas. Tačiau matome, kad greito paruošimo produktų paklausa rinkoje daug didesnė, todėl nusprendėme iškart vykdyti didesnę plėtrą, padidinti numatomus gamybos pajėgumus ir investicijos dydį. Ši investicija yra vienas mūsų strategijos plėsti su maisto gamyba ir žemės ūkio žaliavų perdirbimu susijusius verslus įgyvendinimo etapų“, – sakė AB „Linas Agro Group“ Finansų direktorius Mažvydas Šileika.

Šiuo metu AB „Kauno grūdai“ turi dvi greitai paruošiamų produktų gamyklas – Kėdainiuose ir Alytuje. Greitai paruošiamų produktų gamykla Kėdainiuose, veikianti nuo 2011 metų, per metus pagamina ir realizuoja 105 mln. vienetų greitai paruošiamų makaronų pakeliuose ir 40 mln. vienetų greitai paruošiamų košių indeliuose. Gamykla Alytuje veikia nuo 2019 metų ir šiuo metu per metus pagamina apie 120 mln. vienetų greitai paruošiamų makaronų indeliuose. Greta jos ir numatoma statyti maždaug 11 000 kv. metrų naują gamyklą. Žemę, kurioje bus statoma nauja gamykla, „Kauno grūdai“ nuomosis iš valstybės.

„Esame 100 procentų išnaudoję visus turimus gamybinius pajėgumus, o greito paruošimo produktų rinka auga, reikia kaip galima greičiau išnaudoti atsivėrusias galimybes. Statysime praktiškai antrą gamyklą šalia esančios, tik dvigubai didesnę – gamyba Alytuje išaugs triskart. Alytų pasirinkome dėl geresnių ateities perspektyvų, patogesnio valdymo ir darbo organizavimo: čia jau kelerius metus sėkmingai dirba aukštos kvalifikacijos specialistų komanda, nereikės jos burti iš naujo kitame mieste, viskas vyks greičiau ir patogiau“, – sprendimo perkelti investiciją į kitą miestą motyvus vardija „Linas Agro Group“ valdybos pirmininko pavaduotojas ir AB „Kauno grūdai“ generalinis direktorius Andrius Pranckevičius.

Daugiau kaip 96 % Grupės greitai paruošiamų produktų eksportuojama. Pagrindinės eksporto rinkos yra Didžioji Britanija, Skandinavijos šalys, Pietų ir Vakarų Europa.

AB Akola group investuoja į „Brite“

AB Akola group investuoja į perspektyvų Lietuvos gėrimų startuolį

AB „Linas Agro Group“ užbaigė dalies verslo įsigijimą iš AUGA group, AB

„Nacionalinė kokybė Lietuva“ ženklas

Grupė investuoja 32 mln. Eur į greitai paruošiamų produktų gamybą

Grupė plės veiklą

Grupė ieško būdų optimizuoti paukštininkystės įmonių veiklą

„Linas Agro Group“ užbaigė „KG Group“ įsigijimo sandorį