„Linas Agro” kooperuojasi su „HeavyFinance”

Naujienos
Tvarumas
Žemdirbių partneris

AB Akola group įmonės dokumentuos emisijų mažinimą žemės ūkio veikloje.

2024.08.28

Dokumentuos emisijų mažinimą žemės ūkio veikloje


Viena didžiausių agroverslo įmonių Baltijos šalyse AB „Linas Agro” tapo vieninteliu „HeavyFinance” anglies dioksido kreditų programos atstovu Lietuvoje. Kartu bendrovės sieks sumažinti ūkininkų CO2 emisijas, pagerinti dirvožemio kokybę ir ūkių pelningumą.

„Linas Agro” turės išskirtinę galimybę ūkininkams pasiūlyti tarptautiniu mastu pripažintą klimato technologijų kompanijos „HeavyFinance” anglies dioksido kreditų programą, į kurią Europoje jau įtraukta daugiau nei 700 000 ha dirbamos žemės. Pasiremdamos JAV organizacijos „Verra” metodologija, bendrovės padės ūkininkams pereiti prie neariminės žemdirbystės, teiks dirvožemio tyrimais pagrįstas rekomendacijas dėl sėjomainos, tarpinių pasėlių sėjimo ir kitų tvariųjų praktikų taikymo.

Pasak AB „Linas Agro” generalinio direktoriaus Jono Bakšio, kuriant ilgalaikę vertę žemdirbių ūkiams, padedant ne tik stabiliai, bet ir tvariai augti, inovatyvūs sprendimai klimato kaitos akivaizdoje – neišvengiami.

AB „Linas Agro“ generalinis direktorius Jonas Bakšys

Septynias žemės ūkio bendroves valdanti AB Akola group jau yra įtraukusi dalį savo dirbamos žemės laukų į „HeavyFinance” anglies ūkininkavimo programą, siekdama gerinti dirvožemio kokybę ir didinti verslo tvarumą.

AB Akola group finansų direktorius Mažvydas Šileika

Į anglies ūkininkavimo programą įtrauktuose ūkiuose bus matuojamos sumažinamos ir iš atmosferos pašalinamos anglies dioksido emisijos. Atlikusios išsamų veiklos ir rezultatų patikrinimą, tarptautinės organizacijos ir išduos anglies taršos sertifikatus. Pokyčių dėka sukurtas vienas anglies taršos sertifikatas prilygsta vienai tonai CO2 ir šiuo metu rinkoje kainuoja apie 35 EUR. Programoje dalyvaujantys ūkiai vidutiniškai iš atmosferos pašalina 2 tonas anglies dioksido vienam hektarui per metus, taip gaudami papildomų pajamų iš anglies taršos sertifikatų pardavimo.

„HeavyFinance” vadovas Laimonas Noreika

„HeavyFinance” programoje dalyvaujančių ūkininkų anglies taršos sertifikatai parduodami savanoriškoje tarptautinėje rinkoje. Juos perka verslai savo neišvengiamų CO2 emisijų kompensavimui. Tarp didžiausių pirkėjų šioje rinkoje – technologijų milžinės „Microsoft”, „Google”, „Salesforce”, oro linijos „Delta”, pramogų ir žiniasklaidos kompanija „Disney”.

Gavome leidimą įsigyti Latvijos grūdų eksportuotoją

AB Akola group sėklų fabriko Latvijoje statybą finansuos „Swedbank“ AS

AB Akola group planuoja įsigyti žinomą Latvijos grūdų eksportuotoją

„Linas Agro” kooperuojasi su „HeavyFinance”

Naujas sprendimas logistikoje

Pradėta sėklų fabriko Latvijoje statyba

Planuojama investicija į biometano dujų gamybą

„Dotnuva Baltic“ saulės elektrinių slėnis sveikina pavasario saulę