AB „Linas Agro Group“ valdoma UAB „Dotnuva Baltic“ įsigijo 87,5 proc. išmaniosios žemdirbystės sistemas kuriančio startuolio UAB „GeoFace“ akcijų. Likusią 12,5 proc. akcijų dalį planuojama įsigyti rugpjūčio mėnesį. Sandorio suma šalių susitarimu neatskleidžiama.
„Dotnuva Baltic“ kartu su startuolio „GeoFace“ specialistais kartu vystys išmaniosios žemdirbystės sistemą „GeoFace“. Ją pasiūlyti rinkai planuojama kitų metų pavasarį, ir pradžioje siūlys dvi paslaugas ir prekes žemdirbiams teikiančios įmonės – UAB „Dotnuva Baltic“ ir AB „Linas Agro“.
Ūkininkai kasdien susiduria su aukštais aplinkosaugos reikalavimais, klimato kaita bei produkcijos kainų svyravimais. Išmaniosios žemdirbystės sistema „GeoFace“ padės ūkininkams efektyviau tvarkytis su mi-nėtais iššūkiais, palengvins kasdienių darbų planavimą, vykdymą bei ūkio išlaidų apskaitą.
„Bendradarbiaudami su visų Baltijos šalių ūkininkais, matome, kad pažangiausieji vis dažniau ima taikyti tiksliąją žemdirbystę. Tokios žemdirbystės tikslas – gauti kuo geresnius rezultatus, tausojant degalus ir energiją, naudojant mažiau trąšų ir pesticidų. Mūsų tikslas – padėti regiono ūkininkams siekti būtent tokio efektyvumo. Tam pasitelksime informacinių technologijų sprendimus, kurie palengvins ūkininkams tenkančius iššūkius ir padės auginti derlių. Patys valdome kelias žemės ūkio bendroves ir matome, kad dažnai reikalingi individualūs sprendimai kiekvienam laukui,“ – sako Jonas Bakšys, AB „Linas Agro Group“ verslo plėtros direktorius ir UAB „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius.
J. Bakšys pastebi, kad ūkiams svarbu maksimaliai išnaudoti turimos modernios technikos galimybes – būtent tai padaryti ir padės naujoji „GeoFace“ sistema. Ji vystoma pagal regiono ūkininkų poreikius – kitaip tariant, atsižvelgiant į vietos sąlygas ir maksimaliai pritaikant individualiems kiekvieno ūkio poreikiams.
Naujoji sistema leis žemės ūkio bendrovėms, agronomams, ūkininkams bei juos konsultuojančioms įmonėms sekti situaciją laukuose iš palydovo: stebėti pasėlių augimą, aptikti blogas pasėlių vietas, sudaryti tręšimo ir purškimo planus, automatiškai parenkant efektyviausius produktus bei tuo pačiu skaičiuojant ūkio išlaidas kiekvienam laukui. Sistema turės ir kitų ūkininkui bei agronomui naudingų funkcijų, tokių kaip melioracijos žemėlapių peržiūra, augalų priežiūros produktų, kenkėjų, ligų ir piktžolių katalogai, derliaus prognozavimas, dirvožemio sluoksnių peržiūra.
Tiksliosios žemdirbystės sistemą naudosiantys ūkininkai stebėti situaciją laukuose, planuoti reikalingus darbus ir prognozuoti derlių galės nuotoliniu būdu, neišeidami iš namų.