AB Akola group laikinai atideda biometano dujų gamyklos statybas Kaišiadoryse

Naujienos
Investuotojams
Tvarumas

Investicinės bendrovės AB Akola group, valdančios vieną didžiausių žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupių Baltijos šalyse, netiesiogiai valdoma įmonė AB Kaišiadorių paukštynas laikinai atideda biometano dujų gamybos jėgainės statybas Kaišiadorių rajone. Šis investicinis projektas išlieka tarp ilgalaikių AB Akola group plėtros planų.

2025.07.18

„Būsima investicija į biometano jėgainę yra mūsų strateginis atsakas į tris pagrindinius iššūkius: augančias energijos sąnaudas paukštininkystėje, biologinių atliekų perteklių ir atsakomybę mažinti neigiamą poveikį klimatui. Projektas ateityje leis kasmet perdirbti iki 140 tūkst. tonų organinių atliekų, generuoti 85 GWh atsinaujinančios energijos ir sumažinti CO2 emisijas iki 29 tūkst. tonų per metus. Vertinant finansinę grąžą, prognozuojame, kad jėgainė atsipirks per mažiau negu 7,5 metų“, – teigia AB Akola group finansų direktorius ir valdybos narys Mažvydas Šileika.

„Projektas Kaišiadoryse lieka vienas iš mūsų prioritetų, nes biometano gamyba – svarbus žingsnis mažinant mūsų grupės anglies dvideginio pėdsaką ir didinant energetinį savarankiškumą. Atidėjimas leidžia mums užtikrinti, kad visi procesai vyktų kokybiškai ir efektyviai“, – sako AB Akola group generalinio direktoriaus pavaduotojas Andrius Pranckevičius, kuruojantis įmonių grupės maisto gamybos bei ūkininkavimo veiklas.

Šiuo metu AB Akola group skiria daug dėmesio Lukšių ŽŪB biojėgainės statyboms Šakių rajone – tai pirmasis tokio masto projektas įmonių grupėje. Sėkmingai įgyvendinusi šį projektą įmonių grupė planuoja ir tolesnes investicijas į tvarumo ir pelningumo didinimą.

Nepaisant to, kad atidedamos biojėgainės statybos, „Kaišiadorių paukštynas“ ir toliau taiko tvarius organinių atliekų tvarkymo sprendimus. Šiuo metu didžiąją dalį paukščių mėšlo, kurį įmonė planavo perdirbti Kaišiadorių biojėgainėje, perduoda ūkininkams, o ateityje planuoja dalį šių organinių atliekų nukreipti į naujai statomą Lukšių biojėgainę. Tai leidžia efektyviau panaudoti organines atliekas ir laikytis tvarios veiklos principų, nelaukiant vietinio objekto veiklos pradžios.

Projektui Kaišiadoryse buvo numatyta skirti 19,4 mln. eurų investicijų, o jo įgyvendinimui teikta paraiška Europos Sąjungos fondų paramai gauti. Šiuo metu projektas laikinai stabdomas, o galimybė kreiptis dėl ES finansavimo bus svarstoma vėliau, priėmus sprendimą atnaujinti projekto įgyvendinimą.

AB Akola group laikinai atideda biometano dujų gamyklos statybas Kaišiadoryse

AB Akola group koreguoja indikuotą normalizuoto EBITDA rodiklio lygį 2024-2025 finansiniams metams

AB Akola group 9 mėn. veiklos rezultatas

Šaukiamas neeilinis visuotinis AB Akola group akcininkų susirinkimas

2560x1440-4.jpg

AB Akola group pirmasis pusmetis

Internetinis seminaras investuotojams

„Kauno grūdai“ atidarė antrą makaronų gamyklą Alytuje

Trys AB Akola group mėnesiai