Biodujų gamybos projektas Šakių rajono Lukšių ŽŪB

Iki 2025 m. pabaigos mūsų grupė planuoja Šakių rajono Plynių kaime pastatyti biodujų jėgainę su biometano valymo įranga ir prijungti ją prie dujų tinklo.

Projekto tikslas:

įrengti biometano gamybos ir valymo jėgainę bei prijungti ją prie dujų operatoriaus tinklo.

Projektas finansuojamas pagal 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis priemonę „Finansuoja Europos Sąjunga NextGenerationEU“.

Bendra projekto vertė:

8 795 400 Eur

ES finansuojama suma:

3 518 160 Eur

Projekto pradžia:

2023-02-23

Projekto pabaiga:

2025-12-31

Projekto organizatorius:

Šakių rajono Lukšių ŽŪB

Svarbiausia informacija apie projektą

Projekto pavadinimas:

Naujų biometano dujų gamybos įrenginių statyba Šakių rajono Lukšių ŽŪB

Įranga:

  • Du bioreaktoriai, kurių bendras pajėgumas – 415 m3 per valandą, arba 3 635 400 m3 per metus.
  • Įranga pagamintam biometanui tiekti į dujų tinklą.

Žaliavos:

  • Pagrindinė perdirbimui naudojama medžiaga yra gyvulių mėšlas. Jis sudarys 99 % visų biodujų gamybai naudojamų žaliavų.

Įgyvendinimas

  • 2023 m. vasario mėn. Šakių rajono Lukšių žemės ūkio bendrovė pasirašė sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra dėl projekto „Naujų biometano dujų gamybos įrenginių statyba Šakių rajono Lukšių ŽŪB“ įgyvendinimo.
  • 2024 m. sausio mėnesį pasirinktas projekto generalinis rangovas ir įrangos tiekėjai. Projektui įgyvendinti buvo skelbiamas konkursas, kurio nugalėtoja ir generaline rangove tapo įmonė Volflita UAB, koncerno Wolf System grupės atstovė Lietuvoje nuo 2007 metų, turinti ilgametę patirtį komercinės paskirties pastatų, žemės ūkio ir inžinierinių statinių projektavime, statyboje bei statybos projektų valdyme. Biometano gamybos tbiodujųechnologinės įrangos tiekėjas bus Vokietijos įmonė Ellmann Engineering GmbH, kurios diegiama technologija pasižymi inovatyviu fermentato maišymo metodu. Planuojama, kad biodujų valymo įrenginius tieks olandų kompanija DMT Environmental Technology. Ši 35 metų veiklos patirtį turinti įmonė įmonė yra instaliavusi per 183 įvairaus našumo biodujų valymo įrenginių įvairiose pasaulio šalyse ir yra lyderiaujanti šios srities atstovė.

Laukiamas rezultatas

  • Planuojamoje biodujų jėgainėje biodujos bus gaminamos naudojant biologiškai skaidžias atliekas ir kitus produktus iš Lukšių ŽŪB ir kitų įmonių galvijų auginimo padalinio.
  • Gaminant biodujas taip pat bus gaunamas šalutinis produktas –digestatas – aukštos kokybės trąša.
  • Biodujų gamyba suteiks ne tik tvarumo vertę, tačiau pakels ir sustiprins Lietuvos ekonominį lygį, nes pritaikant žiedinę ekonomiką sumažės priklausomybė nuo užsienio energijos tiekėjų, o Lietuvoje atsiras papildomų darbo vietų bei bus sukurtos naujos gamyklos.

Daugiau apie tvarumą

„Four Hearts“ iniciatyva

Tvarumas Akola įmonėse

Socialinės atsakomybės politika