„Dotnuva Baltic“ plėtos technikos nuomos verslą atskiroje įmonėje „Dotnuva Rent“

Naujienos
Žemdirbių partneris

2022.12.01

„Linas Agro Group“ priklausanti bendrovė „Dotnuva Baltic“ stiprina ilgalaikės ir trumpalaikės žemės ūkio technikos nuomos paslaugas –  kelia šią veiklą į atskirą įmonę UAB „Dotnuva Rent“. Technikos nuomos veiklą planuojama vykdyti visose trijose Baltijos šalyse.

UAB „Dotnuva Baltic“ toliau specializuosis parduodama žemės ūkio techniką ir atsargines dalis bei teikdama serviso paslaugas, projektuodama ir montuodama grūdų apdorojimo ir fermų įrangos objektus. Tuo tarpu „Dotnuva Rent“ užsiims vien žemės ūkio technikos nuoma bei teiks kitas ūkiams reikalingas paslaugas.

„Vakarų Europoje jau prieš daugiau nei 30 metų yra susiformavęs nuomos ir paslaugų sektorius. Pastaraisiais metais ir Lietuvos rinkoje matome akivaizdžiai padidėjusią žemės ūkio technikos nuomos paslaugos paklausą. Nuomos paslaugų paklausa auga visose Baltijos šalyse, tad matome galimybę stiprinti ir plėtoti šią sritį.

Nuomos veiklos atskyrimas į atskirą įmonę leis plėsti šią paslaugą  visose Baltijos šalyse. Būsime lankstesni ir galėsime greičiau reaguoti į besikeičiančius klientų poreikius. Buriame profesionalų komandą ir kartu su serviso aptarnavimą atliekančiu „Dotnuva Baltic“ servisu keliame ambicingus tikslus tapti vienu iš nuomos lyderių žemės ūkio sektoriuje“, – sako technikos nuomos įmonei vadovaujantis Dangis Valaitis, kartu einantis ir „Dotnuva Baltic“ vykdančiojo direktoriaus pareigas.

Pasak D. Valaičio, jau kelerius metus rinkoje auganti nuomos paklausa rodo, kad ūkiai atranda nuomą kaip būdą veiklos efektyvumui pagerinti.

„Stebėdami vis didesnį klientų susidomėjimą technikos nuoma ir paslaugomis bei atsižvelgdami į šias tendencijas nusprendėme investuoti į technikos nuomos ir paslaugų vystymą. Nuoma yra patraukli dėl geresnio rizikų valdymo, nes ji ūkiui reiškia fiksuotus kaštus. Be to, technikos nuoma ūkiams yra patogi tuo, kad profilaktika, gedimų šalinimu ir garantiniu aptarnavimu rūpinasi techniką nuomojanti bendrovė. Lietuvos ūkiai yra linkę perimti technikos nuomos praktiką iš Vakarų, todėl tikėtina, kad dar didesnė dalis Lietuvos rinkos 5–10 metų perspektyvoje nuolat naudosis šia paslauga,“ – mintimis apie teikiamos paslaugos perspektyvas dalinasi UAB „Dotnuva Rent“ direktorius.

Įmonės skaičiavimai rodo, kad per tris šių metų ketvirčius išnuomota 20 % daugiau technikos nei per tą patį laikotarpį pernai. Ir net du kartus daugiau nei prieš 5 metus. Išsinuomojęs sezonui naują techniką ūkio savininkas gauna pilną serviso aptarnavimą ir pakaitinę techniką, jei tokios prireikia, taip pat – profesionalias konsultacijas eksploatacijos ir našumo didinimui. Klientas praktiškai apsidraudžia sklandų darbą sezono metu, taip valdydamas rizikas.

„Nuomosime tik naują techniką, kuriai suteikiama gamyklinė garantija: įvairaus galingumo naujus Case IH traktorius, kombainus, teleskopinius krautuvus. Tačiau esant poreikiui, nuomai pasiūlysime ir kitokią techniką, nes, ūkiams diversifikuojant veiklas ir kooperuojantis tarpusavyje, atsiranda poreikis sezonui išsinuomoti specializuotą techniką:  srutų laistymo mašinas, šiaudų smulkinimo mašinas ir pan.  Stebime, kaip per pastaruosius metus išaugo ne tik technikos nuomos, bet ir paslaugų poreikis. Ūkiams susiduriant su darbuotojų trūkumu, vis dažniau pageidaujama išsinuomoti techniką su darbus atliekančiu operatoriumi. Turime kur augti,“ – sako D. Valaitis.

Planuojama, kad „Dotnuva Rent“ nuomojamos technikos parką 2023 metais sudarys 70 vienetų naujos technikos, bendra jos vertė sieks 12 mln. Eur. O per artimiausius metus technikos parkas padvigubės.

„Dotnuva Baltic“ saulės elektrinių slėnis sveikina pavasario saulę

AB Akola group statys sėklų fabriką už 9,5 mln. Eur

Naujas žemės ūkio technikos pardavimo ir aptarnavimo centras

„Dotnuva Baltic“ pradeda naujo žemės ūkio prekybos ir paslaugų centro statybas Latvijoje

„Dotnuva Baltic“ plėtos technikos nuomos verslą atskiroje įmonėje „Dotnuva Rent“

Per 20 metų – 7,4 mln. tonų grūdų

Baigėsi elevatorius valdančių įmonių reorganizavimas

Planuojami pokyčiai: prekių žemdirbiams verslas perkeliamas į vieną įmonę